28. Kemal Özceyhan Seminer Organizasyonu

28. KEMAL ÖZCEYHAN SEMİNERİ: ENGELSİZ TURİZM VE DESTEKLEYİCİ TEKNOLOJİLER.

Seminer afişinde koyu maviden açığa doğru değişen zemin renk üzerinde kırmızı yazıyla seminer detayları bulunuyor. Engelsiz erişim derneği logosu, akdeniz üniversitesi engelsiz akdeniz topluluğu logosu üst tarafta yer alıyor.
Merhaba değerli takipçilerimiz. Engelsiz Erişim’in önemli etkinliklerinden biri olan Kemal Özceyhan Seminerlerimizin 28.’sini, 24 Mart 2018 Cumartesi günü Akdeniz Üniversitesi ve Engelsiz Akdeniz Öğrenci Topluluğu’nun ev sahipliğinde ve işbirliğinde, turizmin cenneti olan Antalya’da gerçekleştireceğiz. Seminerimiz iki oturumdan oluşacak ve turizmde erişilebilirlik ve destekleyici teknolojiler konuları üzerinde duracağız.

ENGELSİZ TURİZM

Herşey, güzel bir tatil planıyla başlar. Uygun şartlarda konaklama, tatil yapılacak tesisin seçimi ve ulaşımı tüm bu süreci oluşturur. İşte bu süreçte, siz değerli katılımcılarımızla, turizmin incisi olan Antalya’da, engelsiz turizm kavramını konuşacağız. Ülkemizde ve diğer ülkelerde turizm alanında hizmet veren tesisler, ne kadar erişilebilir? Bu tesisler tarafından sunulan hizmetlere, bireyler ne düzeyde dahil edilebiliyor? Erişilebilirlik adına ne gibi düzenlemeler yapılmakta? Engelsiz bir turizm için neler yapılabilir vb. konularda, Herkes İçin Turizm Derneği Başkanı Ali Aydoğmuş ve Engelsiz Erişim Derneği üyeleri ile birlikte sorgulayacağız. Engelsiz bir turizm için taleplerimizi konunun muhataplarına iletecek, saptadığımız sorunlara birlikte çözüm önerileri arayacağız. Ayrıca, sizden gelen soruları da cevaplandıracağız. Öyle ki, seminerimizi tam bir engelsiz turizm açık oturumu haline dönüştüreceğiz.

DESTEKLEYİCİ TEKNOLOJİLER

Seminerimizin ikinci bölümünde, yardımcı teknolojilerin dünyasında merak ettiklerimizi irdeleyeceğiz. Üç temel başlıkta değerlendireceğimiz destekleyici teknolojiler oturumunda, GETEM (Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Labaratuvarı) direktörü ve Engelsiz Erişim Derneği Başkanı Dr. Engin Yılmaz ve Akdeniz Üniversitesi Merkez Kütüphane ve Dok. DB. Girişi Engelli Destek Birimi Görme Engelliler Salonu Sorumlusu eğitmen Sarper Arıkan, sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamda destekleyici teknolojiler konusu kapsamında, yaşamı daha engelsiz ve erişilebilir kılacak önemli bilgiler içeren keyifli bir sunum yapacaklar.
O halde sözü daha fazla uzatmayalım ve bizleri son derece heyecanlandıran organizasyonumuzun detaylarını sizlerle paylaşalım!
SEMİNER PROGRAMI VE DETAYLARI
28. KEMAL ÖZCEYHAN SEMİNERİ: ENGELSİZ TURİZM VE DESTEKLEYİCİ TEKNOLOJİLER.
Düzenleyen: Engelsiz Erişim Derneği
Destekleyenler: Akdeniz Üniversitesi ve Engelsiz Akdeniz Öğrenci Topluluğu
Tarih: 24.03.2018 Cumartesi
Yer: Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu
10:00-10:30: Karşılama ve ön kayıt
10:30-11:30: Dünyada ve ülkemizde mevcut turizmde erişilebilirlik çalışmaları. Konuşmacı: Ali Aydoğmuş
11:45-13:00: Engelsiz turizm uygulamaları üzerine söyleşi. Konuşmacılar: Engelsiz Erişim Derneği Üyeleri.
13:00-14:00: Öğle yemeği.
14:00-14:20: Müzik dinletisi.
14:20-15:20: Destekleyici teknolojiler ile bilişimde erişilebilirlik çalışmaları. Konuşmacılar: Dr. Engin Yılmaz, Sarper Arıkan.
15:20-16:00: Stant ziyaretleri ve kapanış.ULAŞIM DETAYLARI VE KONAKLAMA
Hava limanından Akdeniz Üniversitesi’ne toplu taşıma ile ulaşım bilgileri için buradaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

Antalya Otogar’dan Akdeniz Üniversitesi’ne toplu taşıma ile gelmek isteyen katılımcılarımız, 600 Nolu otobüsü kullanabilirler.
Google Haritalar’dan seminer alanına erişim için buradaki verilen bağlantıyı google haritalardan navigasyon başlatmak için kullanabilirsiniz.

Akdeniz Üniversitesi civarında bulunan otellere ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Engelsiz Erişim Derneği adına ilgili kişi: Sarper Arıkan.
GSM: 0542 370 67 17

0

Linklerimiz

Misyon

Bilgiyi engelsiz kılmak adına, evrensel projeler geliştirmek ve uygulamak.

Vizyon

Erişilebilirlik ve ulaşılabilirlik ilkelerine bağlı kalarak, eşit şartlarda eğitim ortamı sunmak.

İletişim

Engelli Öğrenci Birimimiz Akdeniz Üniversitesi Enstitüler Binası (Rektörlük Ek Bina) Giriş Katı Kampüs /ANTALYA

Tel: 0242 227 44 00
Tel: 0 242 310 13 75